産業用PC
POC-600
Intel® Atom® x7425E搭載 超小型ファンレス組込みコンピュータ(3x 2.5GbE & PoE+対応)
BOX型 Atom x7000E DC電源 (or ACアダプタ) ファクトリーオートメーション サイネージ ファンレス DC電源対応 PoE
- Intel® Atom® x7425Eプロセッサ(12W / 4 Eコア)
- -25°C~70°C対応の堅牢なファンレス設計
- 最大16GB DDR5-4800 SODIMM対応
- スクリューロック対応 2x 2.5GbE PoE+ポートおよび1x 2.5GbEポート
- スクリューロック対応 4x USB 3.2ポート
- 3840 x 2160解像度対応 デュアルHDMI™出力
- 前面I/OアクセスおよびDINレール取付設計
- 8~35VワイドレンジDC入力、MezIO®対応
製品仕様
| System Core | |
|---|---|
| Processor | Intel® Atom® x7425E processor 12W with 4 E-Cores (4C/4T, 1.5 /3.4GHz, 12W TDP) |
| Graphics | Integrated Intel® UHD Graphics with 24EUs |
| Memory | Up to 16 GB DDR5-4800 SDRAM (one SODIMM socket) |
| TPM | Supports dTPM 2.0 |
| Panel I/O Interface | |
| Ethernet | 3x 2.5Gb Ethernet ports by Intel® I226-IT GbE controllers |
| PoE+ | IEEE 802.3at PoE+ on port #2 and #3, 50 W total power budget (Only for POC-600) |
| Native Video Port | 2x HDMI™ 1.4b, Supporting 3840 x 2160 |
| Serial Port | 1x Software-programmable RS-232/422/485 ports (COM1) 3x 3-wire RS-232 ports (COM2/3/4) or 1x RS-422/485 port (COM2) |
| USB | 2x USB 3.2 Gen1 with screw-lock 2x USB 3.2 Gen2 with screw-locK |
| Audio | 1x 3.5 mm jack for mic-in and speaker-out |
| Storage Interface | |
| M.2 M key | 1x M.2 2280 SATA interface |
| Expansion Bus | |
| Expandable I/O | 1x MezIO® expansion interface for Neousys MezIO® modules |
| Power Supply | |
|---|---|
| DC Input | 1x 3-pin pluggable terminal block for 8 to 35V DC input |
| Remote Ctrl.& LED Output | 1x 3-pin pluggable terminal block for remote control and PWR LED output |
| Mechanical | |
| Dimension | 56 mm (W) x 108 mm (D) x 153 mm (H) |
| Weight | 0.98kg |
| Mounting | DIN-rail mount (Standard) or Wall-mount (Optional) |
| Environmental | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Storage Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Humidity | 10%~90% , non-condensing |
| Vibration | MIL-STD-810H, Method 514.8, Category 4 |
| Shock | MIL-STD-810H, Method 516.8, Procedure I |
| EMC | CE/FCC Class A, according to EN 55032 & EN 55035 |
ご注文から納品までの流れ「発注方法がわからない」「納品までの流れがイメージできない」そんな不安を解消いたします!


