産業用PC
POC-465AWP
Intel® Atom® x6425E、2.5GbE x2、絶縁型COMポートを備えるIP66防水性コンピューター
BOX型 Atom x6000E DC電源 (or ACアダプタ) ファクトリーオートメーション 監視用 IoT サイネージ ファンレス 高温・低温対応 DC電源対応 防水 防塵 長期供給
- IP66定格の防水性と防塵性設計
- Intel® Elkhart Lake Atom® x6425Eクアッドコア2.0GHz/ 3.0GHz 12Wプロセッサー
- M12 X-codedコネクタを通じた2.5GbEイーサネットポート x2
- M12 A-codedコネクタを通じた絶縁型RS-232 x1と絶縁型RS-422/485 x1
- M12 A-codedコネクタを通じたUSB 2.0 x2
- M12 A-codedコネクタを通じたVGAポート x1
- M12 A-codedコネクタを通じた、イグニッションパワーコントロールを備える8~35VのDC入力
製品仕様
| System Core | |
|---|---|
| Processor | Intel® Elkhart Lake Atom® x6425E quad-core 2.0GHz/ 3.0GHz 12W processor |
| Graphics | Integrated Intel® UHD Graphics |
| Memory | Up to 32 GB DDR4-3200 SDRAM by one SODIMM socket |
| TPM | Supports TPM 2.0 (fTPM/ dTPM) |
| I/O Interface | |
| Ethernet | 2x 2.5G Ethernet ports by Intel® I225-IT / I226-IT via M12 X-coded, 8-pin connector |
| Native Video Port | 1x VGA connector, supporting 1920 x 1200 resolution, via M12 A-coded, 17-pin connector |
| Serial Port | 1x isolated RS-232 port (COM1) and 1x isolated RS-422/485 ports (COM2) via M12 A-coded, 8-pin connector |
| USB | 2x USB 2.0 ports via M12 A-coded, 8-pin connector |
| Storage Interface | |
| M.2 | 1x M.2 2280 M key socket for SATA SSD |
| Internal Expansion Bus | |
| mini-PCIe | 1x full-size mini PCI Express socket with internal micro SIM socket |
| Power Supply | |
|---|---|
| DC Input | 8~35V DC input with ignition power control input via M12 A-coded, 5-pin connector |
| Mechanical | |
| Dimension | 106 mm (W) x 159.7 mm (D) x 79 mm (H) |
| Weight | 1.45 kg |
| Mounting | Wall-mount (optional) |
| Environmental | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Storage Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Humidity | 10%~90% , non-condensing |
| Vibration | Operating, MIL-STD-810G, Method 514.6, Category 4 |
| Shock | Operating, MIL-STD-810G, Method 516.6, Procedure I, Table 516.6-II |
| EMC | CE/FCC Class A, according to EN 55032 & EN 55035 |
ご注文から納品までの流れ「発注方法がわからない」「納品までの流れがイメージできない」そんな不安を解消いたします!


