産業用PC
Nuvo-9650AWP
BOX型 Core i9-14900Core i9-13900Core i9-12900Core i7-14700Core i7-13700Core i7-12700Core i5-14000Core i5-13000Core i5-12000Core i3-14000Core i3-13000Core i3-12000 DC電源 (or ACアダプタ) ファンレス 高温・低温対応 DC電源対応 PoE 防水 防塵 長期供給
製品仕様
| System Core | ||
|---|---|---|
| Processor | Supporting Intel® 14th-Gen Core™ CPU (LGA1700 socket, 65W/ 35W TDP) – Intel® Core™ i9-14900/ i9-14900T – Intel® Core™ i7-14700/ i7-14700T – Intel® Core™ i5-14500/ i5-14400/ i5-14500T – Intel® Core™ i3-14100/ i3-14100T |
|
| Supporting Intel® 13th-Gen Core™ CPU[1]
(LGA1700 socket, 65W/ 35W TDP) |
Support Intel® 12th-Gen Core™ CPU (LGA1700 socket, 35W/ 65W TDP) – Intel® Core™ i9-12900E/ i9-12900TE – Intel® Core™ i7-12700E/ i7-12700TE – Intel® Core™ i5-12500E/ i5-12500TE – Intel® Core™ i3-12100E/ i3-12100TE – Intel® Pentium® G7400E/ G7400TE – Intel® Celeron® G6900E/ G6900TE |
|
| Chipset | Intel® H610E platform controller hub | |
| Graphics | Integrated Intel® UHD Graphics 770 (32EU) / 730 (24EU) | |
| Memory | Up to 128 GB DDR5 4800 SDRAM (two SODIMM slots) | |
| TPM | Supports dTPM 2.0 | |
| I/O Interface | ||
| Ethernet | 1x Gigabit Ethernet port by Intel® I219-LM (M12 X-coded) 3x 2.5G Ethernet ports by Intel® I226-IT (M12 X-coded) |
|
| PoE+ | Optional IEEE 802.3at PoE+ PSE for 4x 2.5GbE/GbE ports 100 W total power budget | |
| USB 3.2 | 1x USB 3.2 Gen1 (5 Gbps) port in type-C waterproof connector 1x reserved USB 3.2 Gen1 type-A connector (rear side) |
|
| USB 2.0 | 2x USB 2.0 (M12 A-coded) 1x USB 2.0 (internal) |
|
| Video Port (Integrated Graphics) |
1x DisplayPort in type-C waterproof connector, supporting 4096 x 2304 resolution 1x VGA (M12 A-coded), supporting 1920 x 1200 resolution 1x reserved DisplayPort, supporting 4096 x 2304 resolution (rear side) |
|
| Serial Port | 1x isolated RS-232 port (COM1) 1x isolated RS-422/485 ports (COM2) via M12 A-coded, 8-pin connector |
|
| Storage Interface | |
|---|---|
| SATA HDD | 2x Internal SATA port for 2.5″ HDD/ SSD installation |
| Storage Interface | |
| M.2 | 1x M.2 2280 M key socket (PCIe Gen4 x4) for NVMe SSD |
| Internal Expansion Bus | |
| Mini PCI Express | 2x full-size mini PCI Express socket (PCIe + USB2) |
| M.2 B key | 1x M.2 2242/3052 B key socket with SIM slot for M.2 5G/ 4G module |
| Power Supply | |
| DC Input | 8V to 48V DC input with built-in ignition power control |
| Mechanical | |
| Dimension | 225mm (W) x 286mm (D) x 90mm (H) |
| Weight | 5.25 kg |
| Mounting | wall-mounting (Optional) |
| Environmental | |
| Operating Temperature | Operating Temperature with 35W CPU -25°C ~ 70°C* with 65W CPU -25°C ~ 70°C* (configured as 35W TDP mode) -25°C ~ 50°C* (configured as 65W TDP mode) |
| Storage Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Humidity | 10%~90% , non-condensing |
| Vibration | MIL-STD-810H, Method 514.8, Category 4 |
| Shock | MIL-STD-810H, Method 516.8, Procedure I |
| EMC | CE/FCC Class A, according to EN 55032 & EN 55035 |
ご注文から納品までの流れ「発注方法がわからない」「納品までの流れがイメージできない」そんな不安を解消いたします!

